ZST Wybierają najlepsi - bądź jednym z nas!

Dołącz do nas!  

Europejski Dzień Języków

27.09.2021 r. świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

Święto jest ustanowione przez Radę Europy i obchodzone w krajach europejskich w dniu 26 września.  Celem tego święta jest promowanie nauki języków obcych, uczenie tolerancji i otwartości na różne kultury, promowanie wielojęzyczności.

Z tej okazji odbyły się w szkole  liczne atrakcje. Uczniowie wszystkich klas rywalizowali w quizie językowym.

Najlepsi okazali się uczniowie z klasy 4 LA i ta klasa otrzyma  słodki upominek. Oprócz quizów i ciekawostek związanych  z językami odbyły się  występy muzyczne przygotowane pod kierunkiem pani Danuty Piechoty-Jareckiej.

Aniela Zawadzka, uczennica z klasy 2 LB zaśpiewała utwór  w języku angielskim „Never Enought”, uczeń Mateusz Skiba z kl.3 LMG zaprezentował na akordeonie francuski walczyk pt. „Indiffirence”, a Mateusz Siemienik, uczeń  z kl. 3 LMG wystapił w  utworze zespołu Bum  „Kanikuły”.

Po słodkim poczęstunku odbyła się także  III edycja szkolnego konkursu angielsko-niemieckiego „Poliglota w technikum” . Wyniki  zarówno quizu indywidualnego, konkursu „Poliglota w technikum” , jak i konkursu plastycznego „Palcem po mapie – poznaj kraje europejskie”,  przekażemy wkrótce.

Dziękujemy za wspólne świętowanie,  dobrą zabawę i uśmiechnięte buzie!

Organizatorzy: H.Mierzejewska, A.Prończuk, D.Piechota-Jarecka, A.Brudz

ZST Wybierają najlepsi - bądź jednym z nas!

Dołącz do nas!