ZST Wybierają najlepsi - bądź jednym z nas!

Dołącz do nas!  

Projekt eTwinning

Uczniowie z klasy 3 LMG  realizują  projekt eTwinning  pod nazwą „Auf Spurensuche zwischen Frankreich und Polen” – „W poszukiwaniu śladów między Francją a Polską”.  Tematem jest „Transport nr 77” – ostatni konwój deportowanych z Drancy (Francja),  obozu internowania przeznaczonego  dla Żydów z Europy Zachodniej do obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Projekt jest realizowany  w ramach europejskiego projektu „Convoi 77”.  Jest to nowatorski i interdyscyplinarny projekt, w którym uczniowie ze szkół średnich z 37 krajów badają losy  deportowanych: 1306 mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy 31 lipca 1944 roku w bydlęcych wagonach zostali przewiezieni do obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.  

Uczniowie pracują nad oryginalnymi dokumentami,  odtwarzają biografie osób, które znalazły się w tym transporcie, poszukują potomków i ich śladów,  następnie wspólnie  publikują wyniki badań.  Dzięki projektowi uczniowie nabywają nie tylko wiedzę i rozwijają umiejętności językowe, ale  nawiązują współpracę z zespołami klasowymi z różnych krajów, poznają historię i przekazują pamięć o  Holokauście i II wojnie światowej oraz  kształtują postawy obywatelskie. Nasza szkoła współpracuje z  Lycee’ Louis Armand z Mulhouse z Francji.

Koordynatorem projektu jest Pani Hanna Mierzejewska. Projekt jest realizowany  w języku  niemieckim.

ZST Wybierają najlepsi - bądź jednym z nas!

Dołącz do nas!