ZST Wybierają najlepsi - bądź jednym z nas!

Dołącz do nas!  

Akademia z okazji Święta Niepodległości

10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji została przygotowana uroczysta akademia, którą zorganizowali uczniowie z klasy 2LC wraz wychowawczynią p. Anną Brudz.  Oprawą muzyczną zajęła się p.Danuta Piechota-Jarecka i zespół True Life. Jakub Bileski i Wojciech Kornacki poprowadzili  tę uroczystość, a utwory muzyczne wykonali:  Aniela Zawadzka, Kamila Kawczyńska, Zuzanna Kwaśniewska i Mateusz Siemienik. Na akordeonie grał Mateusz Skiba, na wiolonczeli Agata Brzycka, a na gitarze Sebastian Koptyra.
Jak wiemy z historii Polski, 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe Wielkiej Wojny. Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość. W tym roku obchodzimy 103 rocznicę tego wydarzenia.

ZST Wybierają najlepsi - bądź jednym z nas!

Dołącz do nas!