ZST Wybierają najlepsi - bądź jednym z nas!

Dołącz do nas!  

Atrakcyjne staże zagraniczne dla naszych uczniów i uczennic

Przypominamy, że w konkursie wniosków 2020, runda 1, KA1 – mobilność edukacyjna KA120 – Akredytacja Erasmusa nasz projekt opatrzony numerem identyfikacyjnym KA120-9ACEF907 został przyjęty do realizacji i w jego ramach będziemy mogli jako szkoła realizować zagraniczne staże dla naszych uczniów od 2021 do 2027 roku. Celem głównym naszego projektu jest poniesienie kompetencji zawodowych, kluczowych i osobistych, które wpłyną na lepsze dostosowanie się uczniów do rynku pracy, a także m.in. wzrost kompetencji w zakresie stosowania języka angielskiego czy poznanie kultury, kuchni, tradycji i zwyczajów innego kraju europejskiego (Portugalia, Szwecja) i kształtowanie postawy akceptacji i tolerancji. Planujemy wyjazdy następujących grup uczniów: technik geodeta – technik teleinformatyk – technik logistyk – technik budownictwa – wszyscy uczniowie jadą na trzy tygodnie w grupach 10 – 20 osobowych; w tym roku miejscem praktyk jest albo Braga w Portugalii, albo okolice Malmö w Szwecji. Nasz projekt nosi nazwę „Dobra praktyka – lepsza praca” i każdy, kto chciałby poszerzyć swoje umiejętności praktyczne w zawodzie, nie boi się dodatkowej pracy i nowych wyzwań, ma odwagę, by sprawdzić się w niecodziennych warunkach, może złożyć formularz zgłoszeniowy i wziąć udział w rekrutacji. Dla uczniów klas budowlanych i geodezyjnych proponujemy wyjazd do Szwecji, w terminie sierpień – wrzesień 2022 roku. Dla uczniów klas teleinformatycznych i logistycznych przewidywany jest pobyt w Portugalii, od 4 lipca 2022 roku.

Czekamy na aplikacje od wszystkich, którzy w dniu 1 stycznia 2022 roku będą mieli ukończone 16 lat.
Formularze zgłoszeniowe do pobrania w sali nr 16. Z uwagi na wewnętrzne przepisy państw, w których odbywać się będą praktyki, niezbędne jest pełne zaszczepienie przeciwko covid 19 (data ostatniego szczepienia najpóźniej do 31 marca 2022 roku). Warunkiem udziału w projekcie będzie przedstawienie paszportu covidowego. Udział w stażach jest bezpłatny. 

Uwaga! Zgłoszenia przyjmujemy w terminie od 2 grudnia do 22 grudnia 2021r. do godziny 15:00 w sali nr 16.Tam też można zapoznać się z Regulaminem rekrutacji. Za rekrutację odpowiada p. Nelly Pankowska. W tej sprawie można również kontaktować się z p. Joanną Kawecką – koordynatorką oraz z p. Ewą Wierzbicką.

ZST Wybierają najlepsi - bądź jednym z nas!

Dołącz do nas!