ZST Wybierają najlepsi - bądź jednym z nas!

Dołącz do nas!  

DLACZEGO WARTO BYĆ VEGE ?

Jedną z podstaw zdrowego stylu życia jest zdrowa dieta. Na taką dietę składa się wiele różnych elementów – musi być odpowiednio zbilansowana, dostosowana do naszego stylu życia, bogata w odpowiednie mikroelementy i witaminy, a to zaledwie część warunków, które powinien spełniać  nasz jadłospis.

Sposobów za zdrowe odżywianie jest wiele, każdy z nas może/ powinien wybrać taki, który mu najbardziej odpowiada, z którym jego organizm czuje się najlepiej. Jedną z możliwości jest coraz popularniejszy wegetarianizm – wszak nie od dziś wiadomo, że dieta bogata w owoce i warzywa to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. A jeśli do tego można jeszcze doprawić swój posiłek kolorem, różnorodnością smaku i niezwykłymi zapachami aromatycznych przypraw – to sprawa naprawdę warta jest przemyślenia 😉

A tak na poważnie – dlaczego warto być vege ?

Wegetarianie dłużej żyją, rzadziej zapadają na choroby przewlekłe (choroby serca, cukrzyca, otyłość, choroby nowotworowe), są bardziej wytrzymali pod względem fizycznym. A to tylko niektóre korzyści płynące z rezygnacji z mięsa. Cytując P. McCartneya: „Zostając wegetarianinem ratujesz zwierzęta i ludzi, chronisz środowisko naturalne i jest to jedna z najzdrowszych rzeczy jakie możesz zrobić!”

Zamieszczony artykuł koresponduje z dzisiejszym świętem smaków Zdrowe, bo domowe, na którym nie zabrakło vegańskich/ wegetariańskich potraw. Było pysznie i zdrowo! Dziękujemy organizatorom i czekamy na następne smakowite dni!!

ZST Wybierają najlepsi - bądź jednym z nas!

Dołącz do nas!