ZST Wybierają najlepsi - bądź jednym z nas!

Dołącz do nas!  

Uwaga! KONKURSY!

„Dzień Języka Ojczystego to zabawa na całego. Gotuj, maluj, ruszaj głową. Jednym słowem – bądź już sobą. Rymuj śmiało i niemało. Niech fantazja Cię poniesie, coś dobrego nam przyniesie. Nauczyciele języka polskiego zapraszają do zabawy. „Szustki mórowane”

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji zapraszamy do zabawy i licznych konkursów. Wybór ogromny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zatem do dzieła!

1. „Mam talent” – wyślij nam próbki swoich umiejętności literackich. To może być: tekst piosenki, wiersz, fragment prozy, komiks, mem na podstawie dowolnego tekstu kultury, przeprowadzony wywiad… Prace wysyłacie do p. Kopinke i p. Pankowskiej

2. Plakat – wyślij nam zdjęcie plakatu, który będzie Twoją wizją języka polskiego. Zaskocz nas! Prace wysyłacie do p. Wierzbickiej

3. Okładka książki – wyślij nam zdjęcie wykonanej przez siebie okładki ulubionej książki. Warunek? Książka w języku polskim i polskiego pisarza, poety. Prace wysyłacie do p.Korpal

4. Kuchnia polska – wyślij nam zdjęcie tradycyjnej polskiej potrawy, którą lubisz, którą wspólnie z rodziną lub samodzielnie przygotujesz. Prace wysyłacie do p.Wierzbickiej

5. Inwokacja – wyślij nam swoją parafrazę znanej z „Pana Tadeusza” inwokacji. Jak? Nagraj, na przykład telefonem. Prace wysyłacie do p. Pankowskiej

Ile macie na to czasu? Cały tydzień! Wiemy przecież, że lubicie odkładać pracę na ostatnią chwilę i pod presją czasu działacie najskuteczniej. Zdjęcia, teksty, filmiki wysyłajcie do nauczycieli języka polskiego do piątku 18 lutego za pośrednictwem Teamsów.

Czekamy!

Poloniści

ZST Wybierają najlepsi - bądź jednym z nas!

Dołącz do nas!