ZST Wybierają najlepsi - bądź jednym z nas!

Dołącz do nas!  

Nie bądź żyła!

W dniu 07.12.2022 na terenie naszej szkoły odbędzie się akcja honorowego zdawania krwi. Ostatnie dwa lata upłynęły nam pod znakiem pandemii i lockdownów, ale wracamy pomagając ratować ludzkie życie!

Krew jest darem niepowtarzalnym, bo dotychczas nie udało się jeszcze wytworzyć jej sztucznie – dlatego też tak ważni jesteście WY – czyli obecni i przyszli honorowi jej dawcy! To nie jest skomplikowane – jeśli ważysz 50+ kilo, masz skończone 18 lat (dokument tożsamości!!) – stawiasz się o poranku 7 grudnia pod salą numer 1 (budynek B). Na miejscu zostaniesz zbadany przez lekarza, a przemiłe panie z Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – powiedzą Ci wszystko, co będzie potrzebne, abyś i TY mógł zdać krew!

Cóż z tego będziesz mieć?

Ano – uratujesz komuś życie (nigdy nie wiesz, czy kiedyś Ty lub Twoja rodzina nie będą potrzebować pomocy krwiodawców), otrzymasz 9 czekolad, soczek, wafelek (aby zregenerować siły po oddaniu 450ml krwi).

Nasza lokalna Stacja Krwiodawstwa zawsze ma dla nas dodatkowo jakieś gadżety! Co więcej, MASZ DZIEŃ WOLNY (jeśli będziesz kiedyś pracować – Twój potencjalny pracodawca zobowiązany jest ustawą do zapłaty za dzień Twojej nieobecności w pracy). Mam również nadzieję, że Wasi wychowawcy ze swojej strony nagrodzą Was uwagami pozytywnymi, ewentualnymi zwolnieniami z odpowiedzi i pochwałami godnymi zwycięzców bitwy pod Kartaginą!

Zachęcam również pracowników naszej szkoły do czynnego włączenia się w akcję!!!

W razie jakichkolwiek pytań – proszę kontaktować się ze mną (sala 105) lub panią Nelly Pankowską (sala 3)

Pozdrawiam serdecznie

NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI!!!

Mariusz Piekarek

ZST Wybierają najlepsi - bądź jednym z nas!

Dołącz do nas!