ZST Wybierają najlepsi - bądź jednym z nas!

Dołącz do nas!  

Wirtualna strzelnica- pierwsza w regionie

12 stycznia 2024 r. została oficjalnie otwarta w naszej szkole wirtualna strzelnica.

Inwestycja ta powstała w ramach programu Ministra Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie”. Przecięcia wstęgi podczas uroczystości dokonała pani Dyrektor Agnieszka Pryba, pan Michał Zaleski Prezydent Torunia, zastępca Prezydenta Torunia pan Adrian Mól oraz zaproszeni goście z Wydziału Edukacji, Kuratorium Oświaty i Wojska Polskiego.

Strzelnica wirtualna będzie ważnym elementem szkolenia strzeleckiego uczniów naszych klas mundurowych, która pozwoli im utrwalać prawidłowe nawyki strzeleckie w sytuacjach zbliżonych do rzeczywistego użycia broni palnej.

Uczniowie klasy 3LB zaprezentowali bezpieczne użycie broni podczas korzystania ze strzelnicy oraz udzielili instruktażu zaproszonym gościom.

Inwestycja kosztowała ponad 200 tysięcy złotych pochodzących w większości z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej oraz środków Gminy.

Relację z otwarcia znajdziecie Państwo pod linkiem: https://tvtorun.pl/33195/wirtualna-strzelnica-w-zst

ZST Wybierają najlepsi - bądź jednym z nas!

Dołącz do nas!